Paluba

Tematická setkání zástupců samosprávy s občany

Pravidelná setkání zástupců samosprávy s občany probíhají od ledna 2015. Historicky první Paluba se uskutečnila ještě v Langrově síni bohdanečské radnice, a to na téma Informace zveřejňované na webových stránkách města. Setkání bylo v podstatě přípravou na vznik nového městského webu. Na přetřes se však dostala i problematika podomního prodeje, hlučných kanálů v Langrově ulici či cyklostezky.

V pořadí druhá Paluba proběhla v měsíci březnu již ve společenském sále léčebných lázní. Téma Doprava ve městě a okolí tak mohlo  i díky prostředí nabrat méně formální charakter. Kromě pro naše město palčivého problému tranzitní nákladní dopravy došlo i na obslužnost a ceny pardubické městské hromadné dopravy a řešení nemotoristické dopravy v Lázních Bohdanči a okolí.

Květnová Paluba se věnovala volnočasovým aktivitám v Bohdanči a městské policii. Na třetí Palubě zazněly tipy na kulturní a společenské akce a došlo i na představení nového vrchního strážníka. Městská policie Lázně Bohdaneč má totiž od poloviny dubna 2015 nové vedení.

Pravidelná setkátní samosprávy s občany se znovu rozjela po letních prázdninách. Zářijová, již čtvrtá Paluba se zaměřila na odpady a nakládání s nimi. Řešilo se rozmístění a množství kontejnerových míst ve městě, ale i úklid, resp. neuklízení psích exkrementů.

Roční putování na naší Palubě bylo téma bilančního předvánočního setkání samosprávy s občany, které proběhlo 17. prosince 2015První Paluba v roce 2016 na téma Současnost a budoucnost sokolovny se uskutečnila ve čtvrtek 4. února. V pořadí sedmá Paluba se uskutečnila ve čtvrtek 14. dubna 2016 a byla věnována Občanské vybavenosti. První poprázdninová Paluba se uskutečnila 20. září 2016 v aule jídelny základní školy  na téma Odklon nákladní dopravy.