Prosba starosty a místostarosty o zodpovědnost

Datum: 04. 3. 2021
Kategorie: Ostatní

Vážení spoluobčané,

současná situace v souvislosti s Covid - 19 je velmi vážná a bohužel si žádá různá omezení svobod drtivé většiny z nás. I v našem městě, se za poslední dny zvýšily počty nakažených a hospitalizovaných osob.

Nařízení vlády důrazně doporučuje uzavřít dětská hřiště a volně přístupná venkovní sportoviště. Uvědomujeme si, že pro rodiče s malými dětmi je to poslední „ostrůvek volnosti“ a proto jsme k tomuto kroku zatím nepřistoupili. Je to však na zodpovědnosti nás všech, jak dlouho zůstanou otevřena.

Služby města a Hasiči Lázně Bohdaneč pravidelně dezinfikují dětská hřiště, zastávky a další veřejná prostranství. Městská policie se snaží udržovat veřejný pořádek, zatím nepřistoupila k tvrdým restrikcím a věříme, že to ani nebude nutné. Léčebné lázně a.s. spustily antigenní testování pro veřejnost zdarma. Jmenovaným za jejich činnost děkujeme.

Velmi na Vás apelujeme, abyste dodržovali všechna hygienická nařízení a omezili pohyb na veřejných prostranstvích na minimum. Prosíme, buďte ohleduplní k nám všem, jedině tak se situace může zlepšit a my budeme moci opět otevřít školu, školku, sportovní halu, sokolovnu atd.

Budeme se opět radovat ze života.

Vladimír Šebek                                                        Josef Štěpanovský
starosta                                                                     místostarosta