Přírodní park Na Lužci

Datum: 03. 2. 2020
Kategorie: Ostatní

V pátek 31.1.2020 byl ukončen sběr podpisů na Petici za převod pozemků přírodního parku na Lužci z majetku státu do majetku města.

Petice reagovala na zveřejněnou nabídku na prodej těchto pozemků a byla zahájena 30.11.2019. Na petiční archy se podepsalo celkem 877 osob. Spolu s písemným vyjádřením podpory bohdanečskými spolky a organizacemi byla dnes Petice odeslána na Ministerstvo obrany ČR, které s pozemky hospodaří. 

Součástí Petice jsou doklady o přírodní hodnotě lokality a vyjádření odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Pardubického kraje. Jako perličku organizátoři přiložili kopii dopisu města lázně Bohdaneč tehdejšímu ministrovi obrany se žádostí o bezúplatný převod těchto pozemků z roku 2005.

V současné době už byl prodej zastaven a zahájena jednání ministerstva s městem o přímém převodu. Výsledek petiční akce dokládá zájem občanů o zachování přírodního parku i volného přístupu pro veřejnost a měl by přispět ke zdárnému průběhu a ukončení jednání a schvalovacích procesů.   

Za Iniciativu Park Na Lužci Ing. Květoslava Jeníčková

Soubory ke stažení